Vše, co jste kdy chtěli vědět o těhotenství, na jednom místě


x Přidej se a bav se každý den i ty :)

Myslí nastávajících maminek se honí velké množství důležitých a někdy i trochu úsměvných otázek. Bohužel ne každý gynekolog má dostatek času a trpělivosti, aby na všechny dostatečně podrobně odpověděl. Na internetu lze naštěstí najít pomoc docela snadno – pokud víte, kde hledat.

Nejčastější otázka budoucích maminek

První otázka všech budoucích rodiček je překvapivě jednoduchá: „Jak poznám, že jsem těhotná?.“ Těhotenské testy nepatří v prvních dnech po oplodnění vajíčka k těm nejspolehlivějším ukazatelům, ale naštěstí není nutné spoléhat pouze na ně. Na perfektně zpracovaném on-line magazínu www.TěhotenstvíOnline.cz připravili erudovaní redaktoři pro všechny tápající maminky na toto téma podrobný článek Příznaky těhotenství v prvních dnech. Zabývají se zde nejen fyzickými reakcemi těla (nevolnosti, reakce na nepříjemné pachy apod.), ale rozebírají i psychickou stránku věci.

Navodit duševní pohodu může pomoci například vhodné cvičení pro těhotné. Pro všechny maminky, které se rády protáhnou a uvolní v pohodlí domova, jsou připravena názorná videa v sekci Cvičení pro těhotné, která se zaměřují na zpevnění a protažení především těch částí těla, které mohou vlivem těhotenství nepříjemně ochabovat.

8744407594_68c397ab73_o

Těhotenství týden po týdnu

O podrobný popis vývoje a růstu miminka se budoucí maminky zajímají asi ze všeho nejvíce. Praktický seriál s názvem Těhotenství týden po týdnu například prozradí, kdy miminku rostou nehty, kdy začíná vnímat lidský hlas nebo jak a proč reaguje na pohlazení bříška. V sekci Videa o těhotenství je také možné sledovat průběh těhotenství přímo uvnitř postupně se zvětšujícího bříška.

Další várku rad a užitečných informací jistě přinesou články o těhotenství, které pomohou úplně se vším – od plánování výbavičky (pro nákup doporučují pouze ověřené e-shopy), přes přípravu a samotný porod až po šestinedělní sladění rodinného života.

Správně informovaná maminka prožívá své těhotenství v klidu a v pohodě bez zbytečných úzkostí obav. Žádný problém ji nezaskočí a po devíti měsících se bude těšit ze spokojeného a klidného miminka. A to je jistě největším snem každé ženy.

Mrkni i na další Zajímavosti z naší dílny ->

Facebook